Amandat

Amandat emännöi

Elina Lähteenmäki-Ikonen
Kokouspäällikkö
elina.lahteenmaki-ikonen@jci.fi
p. 040 7018 329

Kokousvastaavat

Hanna Kniivilä
Varakokouspäällikkö
Ohjausryhmä
hanna.kniivila@jci.fi

***

Pamela Peltoniemi
Lauantain palkintogaala
Ohjausryhmä
pamela.peltoniemi@jci.fi

***

Camilla Järvinen
Vastuullisuus
camilla.jarvinen@jci.fi

***

Johanna Huurre
Ohjelma ja puhujat
johanna.huurre@jci.fi

***

Hanna Sormunen
Yhteistyökumppanit
hanna.sormunen@jci.fi

***

Elisa Kela
Laskutus ja rekisteröinnit
elisa.kela@jci.fi

***

Tuula Erolainen
Senaattoriohjelma
tuula.erolainen@suomensenaatti.fi

***

Sonja Ekström
Perjantain tulojuhla
sonja.ekstrom@jci.fi

 

Yhteydenottolomake

 

Amandat

Havis Amandan Nuorkauppakamari on Suomen ainoa kokonaan naisjäsenistä koostuva nuorkauppakamari.

Tavoitteenamme on ylläpitää verkostoa, joka tarjoaa nuorille aikuisille johtamiseen, kansainvälistymiseen, yrittäjyyteen ja sosiaalisen vastuun kasvattamiseen liittyvää kokemusta ja osaamista. Tarjoamme mahdollisuuden yhteisölliseen ajanviettoon, osaamisen kasvattamiseen ja verkostoitumiseen.

Koulutustoimintamme on palkittu useasti kansallisella sekä kansainvälisellä tasolla, vuonna 2007 maailman parhaana. Perustamisvuotenaan 2004 Amandat valittiin maailman parhaaksi uudeksi nuorkauppakamariksi ja vuonna 2014 saimme NNKY:n tunnustuspalkinnon naisjohtajuuden edistämisestä.